Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atom3/domains/alter-ego.net.pl/public_html/includes/functions.php on line 332

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atom3/domains/alter-ego.net.pl/public_html/includes/functions.php on line 332

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atom3/domains/alter-ego.net.pl/public_html/includes/functions.php on line 587
Trądzik - jak mu zaradzić?
Proszę czekać...
zamknij

Firmy w kategoriach

Trądzik - jak mu zaradzić?

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Trądzik, choć wydaje się dość błahą i powszechną chorobą, może przysporzyć osobie na niego cierpiącej wielu nieprzyjemnych sytuacji i momentów. Powszechna nagonka na piękną i nieskazitelną cerę to tylko jedna z przyczyn, dla których osoby z cerą trądzikową mogą czuć się wyobcowane i szykanowane.

Skóra trądzikowa to wyjątkowo delikatna skóra, która wymaga specjalistycznej opieki i pielęgnacji. Pielęgnacja cery trądzikowej jest złożona i powinna być dokonywana pod okiem specjalistów. 

Niewłaściwie dobrane kremy i kosmetyki mogą spowodować zaostrzenie objawów i pogorszenie ogólnej kondycji cery. Dlatego też, jeśli borykasz się z problemem trądziku lub masz do niego skłonność, powinieneś zadbać o to, by używać tylko specjalnych, przeznaczonych dla Twojego typu skóry produktów.

Pielęgnacja cery trądzikowej wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia - produkty powinny być naturalne, nie posiadać nadmiaru chemicznych ulepszaczy i przede wszystkim powinny być delikatne i mało agresywne względem Twojej delikatnej cery.

Zapomnij o micie, że trądzik dotyczy tylko nastolatków - z problemem tym boryka się coraz więcej dorosłych. Pamiętaj, że trądzik to nie "niewinne pryszcze", ale konkretna choroba - dlatego też oddaj pielęgnację swojej cery trądzikowej w zaufane, dobrze wyedukowane ręce.

Wielomiesięczna pielęgnacja odpowiednimi specyfikami, nawilżenie i dbanie o wzmocnienie i wzrost jakości Twojej cery to coś, z czym musisz się zmierzyć, jeśli chcesz osiągnąć dobre efekty.

Jak dbać o delikatną cerę

Pielęgnacja cery trądzikowej to przede wszystkim dbałość o jej dokładne, staranne oczyszczenie - pamiętaj jednak, by kosmetyki nie były zbyt inwazyjne i agresywne, w przeciwnym razie wykwitów możesz mieć jeszcze więcej niż do tej pory. Peeling, tonik, krem, maseczka - oto Twoi sprzymierzeńcy. Upewnij się, że marki kosmetyków, z których korzystasz skonsultowały swoje produkty z dermatologami lub kosmetologami - cera trądzikowa to prawdziwe wyzwanie i nie każda marka umie mu podołać!

Jeśli Twoje dermatologiczne problemy utrzymują się pomimo stosowania specjalistycznych środków do pielęgnacji cery powinieneś się skonsultować z kosmetyczką lub dermatologiem.